Top lista na 10km

Bieganie z muzyką? Dla jednych jest to nie do pomyślenia zaś dla innych stanowi nieodłączny element treningu. Jedno jest pewne, jeżeli potrzebujesz dodatkowej motywacji, aby wyjść na trening to muzyka stanowi świetną mobilizację. Dzielę się z wami moją życiówkową listą na 10km.

Czy zawsze słucham muzyki do biegania ? Nie, rzadko, a nawet bardzo rzadko. Jedynie podczas biegów regeneracyjnych i wybiegań. Dwa razy zdarzyło się na zawodach i to nawet nie dawno. Przyznaję, że muzyka bardzo mnie motywuje podczas zawodów, ale jedynie dobrze utworzona playlista sprawdza się najlepiej. Jestem osobą, która nie ma określonego najlepszego gatunku muzycznego. Gama artystów, zespołów które słucham jest tak szeroka, że nie ma sensu wymieniać. Krótko mówiąc od Rihanny do Iron Maiden i przy każdej muzyce czuje się tak samo dobrze, zależy od nastroju. Jeżeli chodzi o bieganie… Tu następuje selekcja. Nie każda piosenka się nadaje. Różnica polega na tym, ze są piosenki super do których po prostu nie mogłabym biegać i są też takie, których słucham tylko i wyłącznie podczas biegania. Moja biegowa lista zamyka się w gatunkach R&B i pop, to właśnie one dają mi największą moc. Każda z piosenek przywołuje wspomnienia, do niektórych mam szczególną słabość przez co nigdy mi się nie znudzą.

Przedstawiam wam moją życiówkową Playlistę na 49min:

 1. Born this way – Lady Gaga, Jost and Naaf Remix
 2. Break it off (Feat. Sean Paul) – Rihanna
 3. Roc The Life – Rita Ora
 4. Imma be – The Black Eyed Peas
 5. Cant’t hold us – Mackalmore & Ryan Lewis
 6. Wild – Jessie J ft. Big Sean, Dizzee Rascal
 7. Run the world (girls) – Beyonce
 8. Lemme get that – Rihanna
 9. Where Did The Beat Go – P!nk
 10. Party o clock – Kat Deluna
 11. All in my head – Kat Deluna
 12. Painted windows – Pussycat dolls

Podsumowując stwierdzam iż jest to bardzo kobieca lista 🙂 Na zawodach (prawie) się sprawdziła. Prawie? Nie zapisałam kolejności oraz nie wgrałam ostatniej piosenki i ostatni kilometr biegłam bez muzyki. Jednak na 46 min ta kompozycja mnie wyprowadziła 🙂 A wy macie jakieś propozycje biegowych hitów? Pochwalcie się w komentarzach!