Ostatni gwizdek przed zawodami biegowymi

Biegasz, trenujesz, przygotowujesz się do startu, chcesz pobić życiówkę lub po prostu dobrze się zaprezentować? Mam dla Was kilka cennych rad o których zapominają nawet doświadczeni biegacze w tym i ja 🙂 Z racji tego, że jutro w całej Polsce odbywa się masa Biegów Niepodległości postanowiłam Wam co nieco podpowiedzieć. Ja osobiście biegnę we Wrocławiu, rok temu startowałam w Gnieźnie RELACJA. Na życiówkę gotowa nie jestem, ale na mocny bieg owszem.

 

Ostatni gwizdek:

  1. Odpocznij! Niektórzy lubią przeddzień zawodów trochę pobiegać podczas gdy inni w ogóle się od tego powstrzymują. Dwa dni wolnego od biegania tuż przed zawodami nie spowodują utraty nawet odrobiny formy!
  2. Nawadniaj się na dzień przed startem. W dniu startu jednak nie powinieneś przesadzać z napojami, ponieważ może skutkować to częstymi wizytami w toalecie. Jak alkohol to po biegu 🙂
  3. Spakuj się! Chyba nie chcesz o czymś zapomnieć? Dzień przed startem uszykuj sobie strój startowy i inne niezbędniki. Rano nie będziesz zawracał sobie już tym głowy i pewnie o niczym nie zapomnisz .
  4. W dniu startu zjedz lekkostrawne i sprawdzone śniadanie na 3 godziny przed startem. U mnie najlepiej się sprawdza bułka z dżemem, banan i kawa z miodem 😛 Zamiast dżemu dobrą alternatywą jest również masło orzechowe. Co do owsianek i innych przedstartowych śniadań musicie być przekonani w 100% że się sprawdzą, nie eksperymentujcie!
  5. Przyjdź na bieg w odpowiednim czasie, tak aby wykonać rozgrzewkę i nie denerwować się niepotrzebnie brakiem czasu.
  6. Dobra rozgrzewka to podstawa sukcesu na mecie. 10 minut lekkiego truchtu, ćwiczenia rozgrzewające wszystkie partie ciała (krążenia, wymachy, skłony), przyśpieszenia.
  7. Utrzymaj ciepło do samego startu. Wyziębienie organizmu może Wam tylko przeszkodzić.
  8. Ostrożnie na starcie, nie daj się ponieść emocjom i biegnij równo w swoim zakładanym średnim tempie biegu. Zachowasz dzięki temu rezerwę na to, żeby przyspieszyć na ostatnich kilometrach.

tumblr_n7zxdue85a1rg58bpo1_500

Bawcie się dobrze! I dajcie znać jak poszło 😉