Zadebiutuj na wiosnę!

Ćwiczysz, biegasz, a może nie robisz nic i szukasz rozrywki na weekend? To jest właśnie ta pora, w której warto podjąć odpowiednią decyzję. Zaskoczyć się, zmotywować, udowodnić coś sobie. Zbliża się wiosna, a  razem z nią ciepłe i dłuższe dni. Zamiast w sobotę bądź w niedzielę siedzieć w domu można ten czas wykorzystać w 101%. Szukajmy zmian, nowości w naszym życiu i zapisz się na zawody biegowe.

  • Ale ja nie biegam.
  • Ale ja nie lubię biegać.
  • Będę ostatni.
  • Po kilometrze płuca wypluję.

Zawody biegowe aktualnie przerodziły się w IMPREZY biegowe. Mają charakter spotkań towarzyskich, a jeżeli mowa o wyścigu… Ktoś tam się ściga. W tym tylko rzecz, aby ścigać się ze samym sobą. Musisz sobie najpeierw zadać pytanie – Jaki masz cel? – Poprawić wynik? Stanąć na podium? Spotkać się ze znajomymi? Przewietrzyć się? Zdobyć medal? Zapewnić rodzinie rozrywkę?1a-1

Nie trzeba szybko biegać, aby wystartować. Ba! Nie trzeba w ogóle biegać, aby wystartować! Wystarczy się zapisać i potruchtać, a uśmiech pojawia się sam. Imprez biegowych jest od groma. Im bliżej lata tym ich więcej. Koszt startu zależy od zawodów, organizatora, dystansu, sponsorów i innych czynników, ale w większości jest to wydatek w granicach 20-50zł. Strach przed porażką jest totalną głupotą. O jakiej porażce mowa na dystansie 5km? Możesz nawet iść, a w limicie czasu spokojnie się zmieścisz. A jeżeli biec nie chcesz… To idź z kijkami! Są zawody biegowe w których tworzą się kategorie nordic-walking. Ja w ten sposób nie raz namówiłam rodzinę do aktywności fizycznej.

Pamiętam moje pierwsze zawody biegowe(nie licząc podstawówki i biegów międzyszkolnych). Zapisałam się na nie sama, a odbywały się nad Rusałką w Poznaniu. Maj 2013r, dystans 5km w terenie wystarczył, abym zakochała się w bieganiu i pragnęła więcej.

1xoo-

Wiem jak te zawody zmieniły moje życie, więc może odmienią Twoje? Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Nie ryzykujesz nic, a tracisz dużo 🙂