Terravita – kremy czekoladowe

Terravita jest już na rynku od 20 lat i na czekoladzie trochę się już zna, więc podejmuje kolejne słodkie wyzwania np. testowana przeze mnie kremy czekoladowe.

Krem czekoladowy jak i krem orzechowy w smaku są bardzo zbliżone, oba można jeść łyżeczką z pudełka 😛 Kremy są cudowne, a zmieszane z masłem orzechowym – przecudowne i przekaloryczne  😊 Krem czekoladowy to krem czekoladowy i tyle 😊 W kremie orzechowym również króluje czekolada, jednak da się wyczuć delikatne orzechowe przełamanie.

Każdy czekoladoholik powinien ich spróbować. Idealnie pasują do kanapek, deserów, gofrów, ciast. W moim przypadku krem lądował albo w jaglance albo na omlecie.  Mają aksamitną konsystencję i z całkowicie nową i lepszą recepturą. Nie zawierają tłuszczu palmowego, ani glutenu. Mają za to naturalną wanilię i są odpowiednie dla wegetarian.

Firma w swojej ofercie ma również inne czekoladowe produkty: czekolady 😊 (jedne z lepszych na rynku), choco sticks (batony), Wielkanocne cuda (Zajączki czekoladowe, jajka czekoladowe i… czekolady 😊) i sosy.

Terravita zarządza kilkoma markami w najważniejszych kategoriach czekoladowych:

Happy Trio – praliny w dostępnych smakach: kokos, wiśnia, caffe latte, adwokat, mousse au chocolate.

Alpinella – czekolada czyli Proste rozwiązanie w smakach: mleczna, gorzka, kokosowa, miętowa, truskawkowa, toffi, bakaliowa, arachidowa.

Cocoacara – „wyrafinowana” czekolada 77% o smakach: gorzka, pomarańcza i chilli, kawa i kardamon.

Ja osobiście jestem miłośniczą czekolad, a w szczególności gorzkich. Najczęściej są to 90% cacao (polecam jako zdrowe źródło tłuszczy), niestety Terravita JESZCZE w swojej ofercie takowych procentów nie posiada, ale patrząc na rozwój tej firmy myślę że to kwestia czasu i moich błagań 😛

Więcej info znajdziecie >>TUTAJ<<