Jakie produkty powinny znaleźć się w Twoim śniadaniowym menu?

Zdrowe śniadania dla sportowców

Każdy zna powiedzenie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. O jego spożywaniu szczególnie powinny pamiętać osoby aktywne fizyczne. Poznaj inspiracje na zdrowe śniadania dla sportowców. 

Zdrowe śniadania, które pomogą Ci schudnąć

Będąc na diecie redukcyjnej, należy spożywać śniadania, które będą odpowiednio zbilansowane. Na pierwszy posiłek warto jeść jaja, pełnoziarniste pieczywo, produkty mleczne czy sałatki warzywne. Wskazane są też dodatki owoców czy orzechów. Są to produkty, które wydłużają czas uczucia sytości, co ogranicza podjadanie między posiłkami.

3 zdrowe śniadania, które pomogą Ci zacząć dzień z energią

Szakszuka - jej podstawą są jajka i pomidory, dzięki czemu jest sycąca, dostarcza najważniejszych witamin i zapewnia energię na długie godziny.

Owsianka - jest niskokaloryczna i można do niej dodać owoce, nasiona, orzechy czy masło orzechowe, dzięki czemu jest bardziej sycąca i dostarcza wielu składników odżywczych.

Sałatka warzywna - jest wiele możliwości jej przygotowani. Warto dodać do niej orzechy i nasiona, dzięki czemu będzie bardziej sycąca i dostarczy energii.

sportowe sniadanie produkty

Najzdrowsze śniadania dla aktywnych osób

Osoby aktywne fizycznie powinny zwracać uwagę na to, aby ich śniadania zawierały tłuszcze, białka i węglowodan, a także witaminy oraz błonnik. Takie śniadanie powinno zawierać nie mniej niż 5 g błonnika oraz 20 g białka, a jego kaloryczność powinna wynosić około 600 kalorii, dzięki czemu dostarcza energii na intensywny trening oraz sprzyja budowaniu mięśni. 

12-12-2022 / @web

Jak znaleźć idealną restaurację we Wrocławiu?

Jeśli szukasz idealnej restauracji we Wrocławiu, najlepszym sposobem jest rozejrzenie się po mieście i zapozna

Czytaj dalej #
04-08-2022 / @web

Wysoko białkowy sernik dla sportowców

Każdy sportowiec od czasu do czasu nabiera ochoty na coś słodkiego. Potrzeba dostarczenia cukru do naszego org

Czytaj dalej #
27-07-2022 / @web

Najlepsze przepisy na kolację w domu

Kolacja to posiłek, który przygotowujemy i zjadamy w domu po całym intensywnym dniu. Najczęściej jest to okazj

Czytaj dalej #