Informacje o blogu lifestylowym

O blogu lifestylowym

Czym jest blog lifestylowy, zawarte jest w samej jego nazwie - z języka angielskiego oznacza to "styl życia". I właśnie to chcą zobaczyć nasi czytelnicy - to, jak żyje dany bloger. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to taki reality show jednej osoby. Prywatne życie od zawsze pobudzało ciekawość wielu ludzi, dlatego obecnie takie blogi cieszą się dużą popularnością. Niestety, wiąże się to z powstawaniem coraz to nowych tego typów blogów, przez co ciężko się wybić.

Co zrobić, żeby blog lifestylowy cieszył się popularnością?

Skoro blog lifestyle jest o życiu danego blogera, może mieć szeroką tematykę - zdrowie, dieta, hobby, podróże czy moda, a nawet zwierzęta, byle krążyły wokół jednego człowieka. Łatwo wtedy wpaść w pułapkę - skoro blog "jest o wszystkim, to jest o niczym". Warto na samym początku wybrać sobie jeden, maksymalnie dwa główne tematy i się na nich skupić. Dopiero gdy zyskamy w oczach czytelnika jako ekspert w danej dziedzinie, będzie zainteresowany innymi aspektami naszego życia. 

Jakie narzędzia wykorzystywać do prowadzenia bloga lifestylowego?

W znacznej mierze ludzie są wzrokowcami. Mimo, że z założenia blogi się czyta, największym zainteresowaniem cieszą się te, które są ozdobione pięknymi zdjęciami, im bardziej prywatnymi, tym lepiej. Dlatego warto zwrócić uwagę na aparat, by robił dobrej jakości zdjęcia, a najlepiej, gdyby to nasz telefon miał bardzo dobry obiektyw. Dlaczego? Bo to właśnie smartfon mamy przy sobie cały czas, a skoro zależy nam na pokazywaniu naszego życia, należy być zawsze przygotowanym na zrobienie dobrego zdjęcia. 

Dodatkowo, dla zwiększenia zasięgów, opłaca się stworzyć konto na aplikacjach Instagram czy Tik Tok i stamtąd przekierowywać na swojego bloga. Obecnie te dwa social media przeżywają swój rozkwit i dobrze jest to wykorzystać.

Jakie tematy poruszać na blogu lifestylowym?

Jak już zostało wspomniane wyżej o blogu lifestylowym, tematy mogą być każde, byle krążyły wokół życia jednej osoby. Dlatego warto mieć różne ciekawe zainteresowania, dużo podróżować, posiadać ciekawe talenty czy wiedzę w jakiejś dziedzinie - cokolwiek, co wyróżni blogera na tle konkurencji. Ważne, by być autentycznym i naprawdę znać się na tym, o czym piszesz - czytelnicy od razu wyczują fałsz i pisanie na pokaz.